تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

هوش احساسی Emotional intelligence


  هوش احساسی Emotional intelligence

  در طی‌ ۲۰ ساله اخیر تحقیقات روانشناسی‌ در مورد فعالیتهای مغز و هوش انسان و ارتباط با موفقیت نشان
  میدهد که بهره احساسات و هیجانات انسان EQ نسبت به بهره هوشی IQ معیار واقعیتری برای سنجش موفقیت انسان است، ضریب هوشی بالا به تنهایی کامیابی و موفقیت را در زندگی تعیین نمیکند مگر اینکه فرد از نظر هوش عاطفه‌ای نیز نمره بالایی را را کسب کند. و اما فرق این دو در چیست؟

  هوش احساسی/عاطفی EQ: نوعی مهارت اجتماعی همراه با خود آگاهی‌، شناسایی نوع و شدت احساسات در خود و دیگران همچنین توانایی مدیریت احساسات منفی‌. هوشی انعطاف پذیر و قابل رشد، تغییر و تمرین.

  هوش علمی IQ: جنبه های شناختی مانند قدرت حافظه، توانایی حل مساله، توانایی استدلال و تفکر منطقی ، قدرت یادگیری را در بر میگیرد. هوشی مادرزادی و ژنتیکی .

  امروزه جهت انتخاب رهبریت و مدیران قابل برای سازمانهای مهم و موفق داشتن هوش احساسی به اندازه هوش علمی و منطقی مورد توجه قرار دارد و تعلیمات برای فراگیری و بالا بردن هوش احساسی یکی از محبوبترین اموزشها به حساب می اید. بحث و صحبت در مورد چگونگی اموزش هوش احساسی در مدارس و خانواده یکی از دلایل
  محبوب رجوع به روانشناسان شده است.

  امپاتی و حس همدلی مهمترین پایه برای رشد هوش احساسی شناخته شده است، یکی از مهمترین مهارتها که با اموزش آن به فرزندانمان گامی بزرگ در راه کامیابی انها برداشته ایم. (در پستهای اینده بیشتر بررسی میشود.)


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 13 خرداد 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : احساسی ,هوشی ,توانایی ,احساسات ,موفقیت ,مورد ,emotional intelligence ,احساسی emotional ,احساسی emotional intelligence ,
  هوش احساسی Emotional intelligence

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149226
 • بازدید امروز :89445
 • بازدید داخلی :2900
 • کاربران حاضر :25
 • رباتهای جستجوگر:651
 • همه حاضرین :676

تگ های برتر